Forum platformy nc+ :: forum HD

Wróć   Forum platformy nc+ :: forum HD > nc+ > Archiwum > Archiwum n > n sprzęt i n usługi

n sprzęt i n usługi Archiwum

Narzędzia wątku
Stary 2010-05-31, 17:09
Awatar seba1b
seba1b jest offline
Senior
Miasto: Górno ok. Kielc
seba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond repute
Domyślnie Nbox do Liveboxa

mam takie pytanie: Jakim kablem ethernet połączyć dekoder do liveboxa czy ma to być kabel typu prosty czy krosowany???

chciałem to połączyć w ten sposób: z gniazdka do liveboxa zwykłym telefonicznym potem z liveboxa wychodzą 2 gniazda ethernet:
1 zarezerwowane jest dla telewizora
2 dla komputera

i chciałem podpiąć pod to co do komputera idzie takie urządzenie "5 PORT SWITCH" i z niego wypuścić jeden kabel ethernet do komputera a 2 kabel ethernet do dekodera
i tu właśnie nie wiem jaki to typ kabla ethernet powinien być....

dobrze to przemyślałem czy coś pominąłem ???

Prosze o jak najszybszą pomoc
z góry dzięki
Stary 2010-05-31, 19:05
Awatar Jarosław K.
Jarosław K. jest offline
Senior
Jarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond repute
Domyślnie

Możesz tak zrobić, kabel powinien być prosty (chociaż dzisiaj dla większości urządzeń nie robi to różnicy).

Jednak jeżeli nie korzystasz z usługi tv od tp to możesz przełączyć w ustawieniach liveboksa przeznaczenie gniazda zarezerwowanego dla telewizora i nie będziesz potrzebował nawet switcha.

TYLKO W NC+ POZYCJE TVN PLAYER PO KILKU DNIACH

PRECZ Z BLOKADĄ NAGRYWANIA DWÓCH PROGRAMÓW NARAZ
Stary 2010-06-01, 17:00
Awatar seba1b
seba1b jest offline
Senior
seba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond reputeseba1b has a reputation beyond repute
Domyślnie

Właśnie korzystam w TV a raczej moja siostra w pokoju obok i dla tego tak kombinuje bo inaczej to sprawa byla by prosta jedno gniazdo dla TV a 2 dla kompa

ale na pewno kabel "prosty" a nie krosowy???? bo kutwa zamówiłem sobie 2 sztuki krosowego
Stary 2010-06-01, 17:03
The_Q jest offline
Senior
Miasto: z grodem
The_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond reputeThe_Q has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
napisał(a) seba1b Zobacz post

ale na pewno kabel "prosty" a nie krosowy???? bo kutwa zamówiłem sobie 2 sztuki krosowego
Na pewno kabel prosty.
Stary 2010-06-02, 17:43
Awatar seba1b
seba1b jest offline
Senior
Domyślnie

zobaczcie

podłączyłem kablem ethernet modem livebox z (nie wiem jak to sie nazywa urządzenie co rozdziela sygnał na 9portów ethernet) z tego urządzenia z portu 2 kablem ethernet podłączyłem komputer i internet jak widać mi działa a z portu 3 kablem ethernet dekoder nbox i nie chce mi odczytać sieci w dekoderze.....

może mi ktoś pomóc jak to skonfigurować bo męcze sie i nic nie moge wymyślić
Stary 2010-06-02, 20:52
Awatar seba1b
seba1b jest offline
Senior
Domyślnie

Teraz spróbowałem z routerem adsl D Link dsl 502T

więc tak

do komputera internet dałem kablem ethernet z livebox z TP

a do dekodera dałem kablem ethernet do routera
router podłączyłem kablem usb z komputerem i zainstalowałem go

potem utworzyłem połączenie sieciowe

i są teraz 2 połączenia
1 to od Neostrady a 2 to to od tego routera

parametry Livebox:
IP 192.168.1.11
Maska Podsieci 255.255.255.000
Bramka domyślna 192.168.1.1
Serwer DNS 192.168.1.1

parametry D-Link Dsl 502T
IP 192.168.1.2
Maska podsieci 255.255.255.000
bramka domyślna 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1

niby wszystko jest jak być powinno (chyba) a jednak nie działa
Stary 2010-06-02, 23:03
Awatar Jarosław K.
Jarosław K. jest offline
Senior
Jarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond reputeJarosław K. has a reputation beyond repute
Domyślnie

Jeśli użyłeś kabla skrosowanego to raczej nie zadziała.

Nie wiem, po co łączysz komputer z liveboksem jednocześnie kablem Ethernet i USB. To absurdalne.

Stary 2010-06-03, 00:17
beznazwie jest offline
Senior
Miasto: Tam (pokazuje palcem)
beznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond reputebeznazwie has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
napisał(a) seba1b Zobacz post
Teraz spróbowałem z routerem adsl D Link dsl 502T

więc tak

do komputera internet dałem kablem ethernet z livebox z TP

a do dekodera dałem kablem ethernet do routera
router podłączyłem kablem usb z komputerem i zainstalowałem go

potem utworzyłem połączenie sieciowe

i są teraz 2 połączenia
1 to od Neostrady a 2 to to od tego routera

parametry Livebox:
IP 192.168.1.11
Maska Podsieci 255.255.255.000
Bramka domyślna 192.168.1.1
Serwer DNS 192.168.1.1

parametry D-Link Dsl 502T
IP 192.168.1.2
Maska podsieci 255.255.255.000
bramka domyślna 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1

niby wszystko jest jak być powinno (chyba) a jednak nie działa
Czekaj, bo nie rozumiem...
Masz podłączony równocześnie livebox i router d-link? Komp ma neta z liveboxa a dekoder miałby w tej konfiguracji dostać net z routera? D-link to router adsl, więc jest przystosowany do "przesłania" neta z kabla telefonicznego na wejście usb bądź skrętkę. Nie jestem pewien, czy będzie potrafił zadziałać jako switch traktujący skrętkę i port usb jako równorzędne porty. Nie próbowałem tego, więc nie wiem. Załóżmy, że działa. W tym wypadku net dociera do kompa i tu utyka. Musisz go udostępnić na połączeniu USB, żeby poszedł dalej do d-linka. Dekoder jest podłączony do routera. Jaki IP jest przypisany do nboxa?

Mimo wszystko obstawiałbym rozwiązanie bez użycia kompa z wykorzystaniem switcha. W poprzednich próbach pisałeś, że nie działało. Czy próbowałeś ustawić IP ręcznie?

Ostatnio edytowane przez beznazwie : 2010-06-03 - 00:22
Stary 2010-06-03, 08:03
Awatar Jarosław K.
Jarosław K. jest offline
Senior
Domyślnie

Cytat:
napisał(a) beznazwie Zobacz post
Mimo wszystko obstawiałbym rozwiązanie bez użycia kompa z wykorzystaniem switcha. W poprzednich próbach pisałeś, że nie działało. Czy próbowałeś ustawić IP ręcznie?
Przede wszystkim pisał o kablu skrosowanym, a nbox nie potrafi sam się do niego dostosować.

Stary 2010-06-03, 18:43
Awatar seba1b
seba1b jest offline
Senior
Domyślnie

Może być tak że cała kombinacja ze switchem była dobrze po podłączana tylko szkopuł tkwił w tym że właśnie używałem do tego kabli skrosowanych.

Nigdy nie podłączałem równocześnie liveboxa przez usb i ethernet

z tyłu kompa mam tylko jedno gniazdo ethernet więc kombinowałem tak że podłączyłem neta przez port usb z liveboxem a w tedy wolne gniazdo ethernet przy kompie łączyłem bezpośrednio z nboxem ale nic nie działało

ręcznie też przypisywałem IP i nic nie działało

pewnie macie racje że kabel był zły

zamówię może ten kabel prosty i zobaczę czy odpali

Narzędzia wątku

Zasady Postowania