Forum platformy nc+ :: forum HD

Wróć   Forum platformy nc+ :: forum HD > nc+ > Archiwum > Archiwum n > n sprzęt i n usługi

n sprzęt i n usługi Archiwum

Narzędzia wątku
Stary 2008-11-17, 13:41
Skrzypol jest offline
junior
Miasto: Sopot
Skrzypol is an unknown quantity at this point
Domyślnie Brak dzwieku

Witam

Jak dzisiaj wlaczylem telewizor to nie mialem (i wciaz nie mam) zadnego dzwieku, czy wiecie co moze byc przyczyna ?
Sprawdzalem telewizor na zwykles antenie i tam dzwiek jest
Stary 2008-11-17, 13:58
Tristan
Guest
Domyślnie

Jeśli ma Pan połączenie wykonane kablem HDMI, mozliwe, że ktoś przypadkowo zmienił tryb rozdzielczośći w boxie na DVI-->stąd brak dźwięku.
Proszę spróbować wcisnąć klawisz res na przednim panelu dekodera i przytrzymać kilka sekund. Kiedy na wyświetlaczu pojawi się informacja-->HDMI należy puścić klawisz.
Inną ewentualnościa jest uruchomienie dźwięku przestrzennego w menu boxa. Proszę przejść do zakładki ustawienia, następnie telewizor, Dolby Digital powinno być ustawione na NIE.

Jeśli te czynności nie pomogą można spróbować jeszcze zrestartować urządzenie. Najpierw przez odłączenie od prądu na kilkanaście sekund, następnie przez wciśnięcie kombinacji klawiszy:
nbox hdtv: menu + res + strzałka w prawo
nbox recorder hdtv: epg + res + strzałka w prawo

Jeśli podłączenie wykonane jest kablem Euro, proszę docisnąć kabel do gniazda w dekoderze i telewizorze, być może kabel nie styka z gniazdem.
Stary 2008-11-17, 15:12
Skrzypol jest offline
junior
Miasto: Sopot
Skrzypol is an unknown quantity at this point
Domyślnie

Zadzialalo, wielkie dzieki
Stary 2009-02-07, 21:41
crux jest offline
junior
crux is an unknown quantity at this point
Domyślnie

Witam
Mam problem z dźwiękiem. Po podłączeniu TV do nboxa przez kabel HDMI dźwięku nie ma na żadnym kanale. Przełączyłem przyciskiem RES na DVI a następnie z powrotem na HDMI. Na sekundę pojawia się obraz razem z dźwiękiem poczym TV zaczyna przeskakiwać w różne tryby co nigdy się nie kończy. Podłączyłem dźwięk za pomocą chinchy i w trybie DVI - wszystko działa prawidłowo.
Czytałem na forum, że problemem może być mój TV Panasonic TH-50PV7P a właściwie problemem jest tutaj nbox. Czy w takim razie pozostaje mi połączenie DVI + chinche?
Pozdrawiam
Stary 2009-02-07, 23:03
Awatar emik
emik jest offline
junior
emik is an unknown quantity at this point
Domyślnie

jak nie masz podłączonego nboxa pod kino domowe to sprawdź ustawienia telewiozora - powinneś mieć dolby ustawione na nie i wtedy powinno działać
Stary 2009-02-08, 09:59
crux jest offline
junior
crux is an unknown quantity at this point
Domyślnie

Cytat:
napisał(a) emik Zobacz post
jak nie masz podłączonego nboxa pod kino domowe to sprawdź ustawienia telewiozora - powinneś mieć dolby ustawione na nie i wtedy powinno działać
Niestety wyłączenie dolby w TV oraz w nbox nic nie dają. Ewidentnie jest to problem softu.

Narzędzia wątku

Zasady Postowania